Sommerferien står for døren, men der er stadig travlt i den kommunaltekniske IT-verden. Der begynder for alvor at ske noget i de forskellige kommuner og forsyningsvirksomheder. Det giver brug for IT-produkter, der kan holde styr på data i omskiftelige tider, og brug for planlægningsværktøjer, der giver et ordentligt grundlag lige fra starten.
For at imødegå efterspørgslen har vi ansat Birgit Ulsøe Kristensen i Orbicon IT som konsulent. Birgit er ingeniør og har erfaring med afløbsteknik, Graf-produkterne og Microstation. Den faglige indsigt kombineret med IT-erfaringen vil komme både dig som kunde og Orbicon IT til gode.
DanDasGraf fortsætter sin gang over det danske land, og den nye version af MicroStation er et af vores fokusområder fremover. Det kan du også høre mere om på Grafdage i oktober. Vi glæder os til at se dig!
